• slider1
  • slider2
  • slider3
  • slider4
קישורים מומלצים: מתקני ספורט בית חכם אלחוטי

תוספות בנייה בשיטת "בנייה קלה"

בנייה קלה היא הקמת בניין שחתכיו של המחיצות הפנימיים וקירות החוץ שלו הם בעלי משקל הקטן מ- 50 קילוגרם למטר רבוע, וחתכיו האופייניים לרצפות הם בעלי משקל הקטן מ- 250 קילוגרם למטר רבוע.

באירופה ובארצות הברית נפוצה שיטה זו. בישראל הבנייה הקלה קיימת בכל מיני היבטים. בעידן המודרני הבנייה הקלה מתרחבת והיא מוזילה בהרבה את הבנייה.

העלות של הבנייה הקלה נמוכה מאוד יחסית לזו של הבנייה הסטנדרטית וזאת בשל העובדה שהבנייה הקלה מתבצעת בתוך זמן קצר יחסית, מה שמצריך פחות כוח אדם וזמן, וכן לא צריך להתפנות מהמבנה לצורך הרחבה או תוספת.

האלמנטים שקובעים את מחיר הבנייה תלויים בגודל המבנה, בתוספות כמו: חלון, דלת, גג מבודד, כמות חומר הגלם, וכן זמן ההתקנה הדרוש להשלמת המבנה.

מה הם היתרונות של הבנייה הקלה?

השיטה היא שיטה מתקדמת, אשר שונה מהשיטה המקובלת שבה שלד הבניין עשוי מיציקות בטון וחללי היציקות עשויים בלוקים שדבוקים אחד לשני בעזרת בטון.

השיטות המקובלות והידועות בשוק דורשות זמן ממושך תוך כדי שילוב אנשי מקצוע רבים ומגוונים לעבודות במסגרת הבנייה, כמו, למשל: משאיות בטון, חצץ, חול, טרקטורים לחפירות, מנופים להרמת חומרי גלם וכדומה.

בבנייה הקלה שלד המבנה עשוי מפלדה או מאלומיניום, מילוי חלל השלד עשוי פנל אלומיניום מבודד ממולא בפוליסטירן מוקצף, אשר מחזק את הפנל ומהווה בידוד טרמי.